Drukujemy zdjęcia drukarką atramentową

Fotografowanie to ulubione hobby bardzo dużej  ilości ludzi. W dzisiejszych czasach niemal każdy ma do czynienia z aparatem, ale już nie fotograficznym, tylko cyfrowym. Już ponad dekadę temu aparaty cyfrowe były standardową opcją w telefonach komórkowych. Obecnie niemal każdy z nas dysponuje smartfonem, który posiada nie tylko możliwość robienia doskonałej jakości zdjęć, ale także programem do obróbki fotograficznej.

 

drukowanie zdjęć na papierzeWszyscy żyjemy w czasach, w których technologia nie ma przed nami żadnych tajemnic. Obecnie prawie wszyscy, zdjęcia magazynujemy w swoich telefonach. Karty pamięci oferują nam bardzo dużą pojemność. Mimo, iż zdjęcia wysokiej jakości potrzebują bardzo dużo wolnego miejsca, to w dzisiejszych czasach w swoim prywatnym telefonie jesteśmy w stanie zapisać w nich nawet kilka tysięcy. Jeśli brakuje nam miejsca, bez najmniejszego problemu możemy przenieść nasze zdjęcia do chmury. Jednak mimo nowoczesnych technologii, bardzo popularne jest drukowanie zdjęć. Fotografia wydrukowana na papierze nie przeszła do lamusa.

 

Bardzo często zdjęcia drukujemy w domu, minęły czasy kiedy kliszę trzeba była przetransportować do zakładu fotograficznego i cierpliwie czekać na ich wywołanie. Jeszcze kilkanaście lat temu, termin takiej usługi mógł przekraczać nawet kilka tygodni. W dzisiejszych czasach bardzo chętnie drukujemy zdjęcia za pomocą drukarek laserowych, ale drukarka atramentowa wcale nie jest zapomniana. Mimo upływu lat, wciąż z niej korzystamy bardzo chętnie. Jak wszyscy wiemy, tusze do laserówek są droższe. Jednak nie wystarczy tylko drukarka dobrej jakości do wydrukowania zdjęcia. Aby zdjęcie było wysokiej jakości i godne uwagi oglądającego, niezbędny jest papier do drukarki. Nie wystarczy zwykła ryza papieru za dwadzieścia złotych, aby wydrukować zdjęcie.

 

Papier w arkuszach do zdjęć kosztuje dużo więcej.

Musi on być wysokiej jakości i nie może być cienki. Oczywiście do wykorzystania takiego papieru, musimy dysponować wysokiej jakości drukarką. Jednak mimo wszystko, w dzisiejszych czasach nie jest to już jakiś ogromny koszt. Myślę, że na taką inwestycję spokojnie wystarczy nam tysiąc złotych. Sam osobiście wydałem dwa tysiące na taki sprzęt, ale uważam, że było warto. Ogólnie mówiąc, polecam wszystkim drukowanie zdjęć w domu. Zajęcie tego typu, daje nam ogromną frajdę.

Script logo