Holandia i jej atrakcje turystyczne

Holandia jest monarchią konstytucyjną, krajem dość mało popularnym wśród Polaków, ale pięknym i nowoczesnym, a znanym głównie z wiatraków, sera, chodaków i wspaniałych tulipanów, czyli z wszystkiego, co możemy zobaczyć na pocztówkach z tego właśnie miejsca.


Jeśli chodzi o kraj taki jak Holandia zabytki można w nim obejrzeć w naprawdę wielu miastach, a jeśli potrzebujemy trochę rozrywki, Holandia atrakcje zapewni nam na każdym kroku.


Ogód kwiatowy KeukenhofOto lista najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych i miast w tym niesamowitym kraju, które warto zobaczyć na własne oczy:
- Największe na świecie ogrody tulipanowe Keukenhof, należące do największych atrakcji w Holandii. Siedem milionów cebulek, setki gatunków kwiatów... Istne cudo, lecz jedynie przez miesiąc, czyli w okresie ich kwitnienia.
- Wiatraki w Kinderdijk: idealne miejsce dla fotografów, widoki są tu przepiękne. Wiatraki te służyły kiedyś głównie do odprowadzania wody. Jeśli jesteśmy w Holandii, koniecznie musimy je zobaczyć.
Często jeden lub dwa wiatraki są otwarte do oglądania — wtedy jest to obowiązkowy punkt na liście obiektów do odwiedzenia w tym cudnym kraju rowerów.
-Imponujący Pałac Loo oraz jego ogrody
-Gabinet figur woskowych Madame Tussauds w Amsterdamie, czyli coś, czego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać: mnóstwo cudownych figur woskowych polityków, gwiazd i celebrytów, popularnych aktorów i sławnych piosenkarzy. Atrakcja ta jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i wycieczka do tego muzeum spodoba się całej rodzinie, kto by w końcu nie chciał mieć zdjęcia z Barackiem Obamą, Harrym Potterem czy Angeliną Jolie?
-Sery holenderskie, z których możemy wyróżnić między innymi Amsterdam kaas, Goudę, Edama, Leerdammera, Mazdamera, a również Limburgera. Kiedy jesteśmy w Holandii, musimy spróbować tych pysznych serów!

holandia atrakcje turystyczne

 

Script logo