Projekt fotoksiążki

Tworzeniem nowoczesnego fotoalbumu zajmują się profesjonalne firmy takie jak https://www.foto-projekt.com.pl/.  Projekt fotoksiążki można przygotować samemu, za pomocą odpowiedniego i powszechnie dostępnego, programu komputerowego. Pierwszym etapem jest wywołanie zdjęć. W zależności od wyboru rodzaju papieru, będą one naświetlane z użyciem manilabu, lub drukowane w wysokiej jakości drukarkach cyfrowych.
 

Obecnie możemy kupić dosłownie wszystko, ale gdy chcemy sprawić komuś niespodziankę i być przy tym oryginalni, to często mamy naprawdę duży dylemat, co wybrać. Jeśli mamy sporo zdjęć, to foto książka na prezent urodzinowy, czy świąteczny, może być dobrym pomysłem.
 

Projekt fotoksiążki można przygotować samemu, za pomocą odpowiedniego i powszechnie dostępnego, programu komputerowego. Tworzeniem nowoczesnego fotoalbumu zajmuje się zakład fotograficzny. Pierwszym etapem jest wywołanie zdjęć. W zależności od wyboru rodzaju papieru, będą one naświetlane z użyciem manilabu cyfrowego lub drukowane w wysokiej jakości drukarkach cyfrowych.
 

Obie metody gwarantują wysoką jakość odbitek. Następnym etapem jest odpowiednie przygotowanie bloku rozkładówek, w celu nadania im trwałości. Polega to na tym, że poddaje się je, tak zwanemu bigowaniu, czyli wyginaniu przy użyciu maszyny, potem złożone strony łączy się z przekładkami, następnie zaś, cały równo ustawiony blok jest prasowany w określonym czasie, w temperaturze kilkudziesięciu stopni C. Po dokonaniu tych operacji, przycina się go z trzech stron przy użyciu gilotyny, a sam grzbiet wzmacnia za pomocą dodatkowej taśmy. Można także zaokrąglić rogi. Potem należy pomyśleć o okładce.

Zakłady fotograficzne mają w ofercie bardzo wiele ich wzorów. Materiał na powierzchnię zewnętrzną, w zależności od gustu, to eko- skóra, skóra naturalna, różnego typu materiał, lub płótno, czy winyl. Można tam umieścić odpowiedni nadruk, lub grawerowanie, wyszycie wzorem, albo jakąś aplikacje. Możliwości są duże. Końcowym etapem jest połączenie gotowego już bloku z okładką. Trwałe, odporne na wielokrotne przeglądanie stron połączenie, uzyskuje się, poprzez sklejenie, a następnie ściskanie w prasie złożonej książki.


Cena fotoksiążki jest różna, w zależności od wielkości, okładki i ilości stron.